Památky Brna a okolí

 Okolí Brna - ideální typ na výlet!

Po vydatném spánku v našem hotelu, budete připraveni objevovat historické centrum města Brna. Zde jsou některá místa, která byste si neměli nechat ujít:

Hrad Špilberk: Tento symbol Brna, který byl založen ve 13. století, se nachází na kopci nad městem. Můžete se projít pěkným a klidným prostředím parku a navštívit některou z jeho výstav, například středověké vězení, nebo nedávno rekonstruované kasematy. Také se tady nachází muzeum města Brna.

Stará radnice: Historické administrativní centrum města ze 13. století. Naleznete zde 2 další symboly Brna – „brněnského draka“ a „brněnské kolo“.

Zelný Trh: Od středověku po současnost je tento trh stále místem, kde si můžete zakoupit čerstvou domácky pěstovanou zeleninu a ovoce, vajíčka, květiny, byliny, koření; vše od místních trhovců. Jako každé místo Starého Brna i zde nalezneme zajímavost – můžete navštívit podzemí se středověkými sklepy a pocítit dotek každodenní historie.

Petrov: Je téměř nemožné si představit panorama Brna bez typických dvou věží katedrály Petrov. Její historie sahá až do 13. století a její barokní interiér a románská krypta je místem, které stojí za to navštívit. A když jste tam, nezapomeňte se podívat z věže - budete mít celé město na dlani.

Náměstí Svobody: Je skutečným srdcem moderního a kosmopolitního Brna, náměstí je obklopeno historickými budovami a malými uličkami s desítkami kaváren, barů, hospod, restaurací a klubů. Zde se nachází to pravé místo pro váš noční život.

Villa Tugendhat: Skvělý příklad funkcionalistické architektury, nacházející se v klidné části města. Od roku 2001 je součástí světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Vysoce doporučeno pro všechny studenty architektury a nadšence.

Brněnská přehrada: V Brně se jí říká “prýgl” a je to snad nejoblíbenější místo, kam místní chodí trávit letní teplé dny a noci. Ve dne se zde můžete opalovat, koupat a občerstvit v jedné z tamějších hospůdek nebo bufetů. V červnu se brněnská přehrada mění v divoké místo ohňostrojů, kolotočů a večírků. Rozhodně stojí za to prozkoumat.

Hrad Veveří: Přímo z brněnské přehrady se můžete lodní dopravou dostat na hrad zvaný Veveří, jenž byl postaven nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky. Panuje tam úžasně romantická atmosféra provoněná historií z 12. a 13. století. Jedná se o jeden z největších hradních areálů na Moravě.

Brněnský okruh: Masarykův okruh je závodní okruh pro automobilové i motocyklové závody v Brně. Tento okruh byl náhradou za původní městský brněnský okruh, na kterém se závodilo již od třicátých let 20. století. Každoročně se zde koná několik závodů automobilů i motocyklů, včetně nejprestižnější Grand Prix České republiky, která je zařazena do seriálu mistrovství světa silničních motocyklů.

Slavkovské bojiště: Je to jedno z nejvýznamnějších historických míst v České republice nacházející se výhodně od Brna. 2. 12. 1805 zde proběhl nejslavnější střet napoleonských válek zvaný bitva tří císařů u Slavkova. Můžete si zde prohlédnout mnoho památníků, muzejních expozic i slavkovský zámek, kde přímo po bitvě došlo k uzavření míru.

Komplex Lednice – Valtice: Je překrásnou komponovanou krajinou a vůbec tou největší v Evropě. Svou výjimečností se tento přírodní park zapsal do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. K vidění je toho zde požehnaně od kulturních a přírodních památek až po ty národní.